Yeni Koronavirüs Tedbirleri Yasakları Geldi.

Son zamanlarda koronavirüs hızlı yayılmasıyla bir çok il kıpkırmızı oldu. Yeni koronavirüs yasakları uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından koronavirüs tedbirleriyle ilgili alınan yeni kararları açıkladı. Erdoğan’ın açıklamasına göre Bolu, kırmızı kategoriyle çok yüksek riskli iller arasında yer aldı. Türkiye’de 58 il kırmızıya dönerken, 12 il turuncu 10 il sarı oldu. Yeni açıklanan tedbirlere göre, Bolu’da hafta sonları sokak kısıtlaması geri döndü. Kentte Cumartesi-Pazar günleri sokak kısıtlaması  uygulanacak. Akşam saatlerinde saat 21.00’den sabah saat 05.00’a kadar yürürlükte olan sokağa çıkma kısıtlaması da devam edecek. Ramazan ayında ise tüm Türkiye’de hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 

TOPLU İFTAR VE SAHURLAR YASAK

Recep Tayyip Erdoğan ayrıca, ülke genelinde toplu sahur veya iftarların düzenlenmeyeceğini de sözlerine ekleyerek, işletmelere gerekli yardımların yapılacağını ifade etti.

RAMAZAN AYINDA YALNIZCA PAKET SERVİS YAPILABİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

“Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Sadece Ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandıracak. Ülke genelinde sahur ve toplu iftar düzenlenmeyecek. İşletmelere bazı katkılar sağlayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir