Taşkesti’de esnaf duası yapılacak

Taşkesti’de her cuma günleri esnaf duası yapılacak. Geleneksel olarak Mudurnu’da yıllardır Cuma günleri yapılan Cuma duası ( esnaf duası) artık Taşkesti‘de de yapılacak.

İlk Esnaf duası geçen hafta cuma günü Taşkesti’de yapılmıştı. Taşkesti Belediyesin beldemizde Cuma günleri esnaf duasının geleneksel hale getireleciğini duyurdu.

Esnaf duası:

Amin,

Euzü billehimineşşeydanirracim, Bismillahirrahmenirrahim.

Elhamdulillahirrabbil alemin, vessaletü, vesselemü ale rasüline Muhammedin  ve ale  elihi vesahbihi ecmain. Sübhane rabbiyel aliyyil eğlel vehhab. İftahlene  hayrel bep.Allahümme  rabbenefbil hayr, lektum bil hayr,vec-al  agibete ümürane  bil hayr, teveffene  müslimen  ve elhikne  bissalihin.Hazreti rasuli Ekrem, venebiyyi muhterem, mürşidi alem , sallellahüteale  aleyhi vesellem efendimiz  hazretlerinin  haaak,münevver,müdahhar,mücelle, aziz, latif  ruhi şerifleri için al ve ashabı için cihari yari Güzin, ridvanullahi  teale aleyhim ecmain hazaratının  ervahı için piri piran Pirimiz Ahi evran Muhammed  yar ekber yemeni piri fenadat salmanu pak cömerdi gasap idris nebi Davut nebi şeyh  şazeri Zeynel Abidin, vemen akdaru veli  cümle gelmiş pirler  ve üstadlar ervahı için Bakide kalan  Üstadların selameti içün vakti selah yevmü cüma  mübareke olması içün işler güçler asan olması içün garipler ve mazlumlar  ervahi  içün Cumhuri müsliminin  sihhat  ve selameti içün Hastalar aşifa  dertlilere deva borçlulara eda esir ve mahpus olanlara  hayırlı halas vadesi tamam olanlara iman Kuran nasip eyle yarabbi  Allahümmesalli ale seyidine Muhammediv ve ale eli seyidine Muhammet saleten tüncine  bi he min cemiel  ehveli vel afat vetekzilene bi he cemiel hacet ve tüdahhirüne  bihe min cemies seyyiat ve terfe üne   bi he eğlat deracet ve  tübellüğne  bi he eğsali gayet min cemiil hayraat  fil hayati ve bağdel memat  birahmetike ye erhamer rahimin. Cumamızın Mübarek olması için   Dağıtılan  hayır  sahiplerinin ahirete intikal eden bil cümle mevtalarının ruhları içün, Uzaktan ve yakından  buraya gelip el açıp amin deyen cemaatımızında ahrete intikal eden bil cümle  mevtalarımızın ruhları içün  habibullah ruhi içün  Allah rızası içün  EL FATİHAH.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir