Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Taşkesti’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Taşkesti’ye ziyarette bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu’da 6 tesisin toplu açılış ve temel atma töreni için geldiği Bolu’dan önce  Göynük, Mudurnu ve Taşkesti beldesinide ziyaret etti. Bakan Eroğlu’nu Taşkesti Belediyesi Başkanı Saim Çevik, protokol heyeti karşıladı. Taşkesti Belediyesini ziyaret eden bakan Eroğlu Taşkesti hakkında bilgiler aldı. Daha sonra Taşkesti halkı ile biraraya gelen Eroğlu Cumhurbaşkanlığı konusuna değindi.

Bakan Eroğlu’nun Bolu’daki konuşmasında; ;”Cumhurbaşkanlığı Seçimleri çok önemli bir duruma geldi. İlk defa sizler cumhurbaşkanını seçeceksiniz. Biz İslam dünyası için çok önemli bir ülkeyiz. Türkiye bir huzur adası. 10 Ağustos’ta sandığa giderek vicdanınızın sesini dinlemenizi istiyorum. Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a desteğinizi istiyorum. Sayın Başbakanımızın hepinize selamları var” dedi.

Eroğlu, Bolu Valiliğinde düzenlenen basın toplantısında, İstanbul’da yağmurun etkili olduğunu ifade ederek, “İstanbul’da su melesi yok, Allah yardım ediyor. Ne zaman ihtiyaç olursa cenabı Allah yağmuru gönderiyor. İstanbul’da su sıkıntısı olmayacak, çektirmeyeceğiz” diye konuştu.
“Başka bir ekip olsa İstanbul çoktan susuz kalmıştı” diyen Eroğlu, “Bizim tecrübemiz var. Aynı zamanda yaptığımız tesisler var. Bununla ilgili olarak A ve B planlarımız var. İstanbul için B planını da devreye soktuk” şeklinde konuştu.
Eroğlu, hiçbir şehri susuz bırakmayacaklarına dikkat çekerek, “Bu kurak dönemde İstanbul’a yağmur yağmazdı dün hakikaten meteoroloji ve DSİ alarma geçti. Sel baskınlarının olma ihtimaline karşı hazır durumda beklediler. Üsküdar’da sahil yolu ile deniz birleşti” şeklinde kaydetti.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, orman yangınlarına hassas olan bölgelerin valiliklerine yazı gönderdiklerini ifade ederek, “Yaz döneminde bazı alanlara piknikçilerin ateşle girmelerini ve piknik yapmalarını yasakladık. o bölgeleri yasak bölge ilan ettik. Ekipler tarafından o bölgeler kontrol ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Antalya’da çıkan yangın maalesef piknikçiler yüzünden çıktı. Ormanlık alan dışında başlayan yangına biz müdahale etmesek bütün alan yanacaktı. Hızlı müdahale ile o alanları kurtardık” dedi.

fotoğraflar:Taşkesti Belediyesi facebook profilinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir