Mudurnu Gezilecek Yerler

Bolu Mudurnu gezilecek yerler, tarihi mekanlar, göller, kamp ve piknik yerleri, kaplıcalar. Bir Osmanlı kasabası olan Mudurnu’da gezilecek yerler.

Mudurnu Gezilecek Yerler

Mudurnu Yıldırım Bayezid Cami

Yıldırım Bayezid camii Mudurnu merkezindedir. Yıldırım Bayezid camii Osmanlı’da Yıldırım Bayezit’in Bolu şehzadeliği döneminde yaptırılmıştır. Yapıldığı günden bugüne tarihi yapısı korunmuştur. Yıldırım Bayezid camii ibadete açıktır.

Yıldırım Bayezid camii
Yıldırım Bayezid camii

Mudurnu saat kulesi

Mudurnu Saat kulesi 1800 lü yıllarda yapılmış ve bir yangında yanmış ve 1905 yılında yeni saat kulesi yapılmış ve 1964 yılında bir yangında yanmış. Kule yeniden o tarihde inşaa edilerek günümüze kadar ulaşmıştır.

Mudurnu saat kulesi
Mudurnu saat kulesi

Kanuni Sultan Süleyman Cami

Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Cami Tarihi 1546 yılına kadar uzanan caminin, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırıldığı bilinmektedir.

Kanuni Sultan Süleyman Cami Tarihi 1546 yılına kadar uzanan caminin, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırıldığı bilinmektedir.

Camiinin müştemilatı içerisinde bulunan türbede, Halvetî tarikatına mensup şeyh ve mürîdleri yatmaktadır. Camiinin müştemilatı içerisinde bulunan türbede, Halvetî tarikatına mensup şeyh ve mürîdleri yatmaktadır.

Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Cami
Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Cami

Şeyh-ül İmran Tepesi (Şehriman)

Mudurnu Şeyh-ül İmran Tepesi (Şehriman), ilk Türk yerleşiminin Selçuklu döneminde başlandığını bildiğimiz Mudurnu’yu çam ormanları arasından kuşbakışı seyredebileceğiniz, fotoğraf makinanızla harika kareler yakalayabileceğiniz bir tepedir.

Her yıl temmuz ayının ilk pazar günü Şeyh-ül İmran tepesinde Şeyh-ül İmran bayram etkinlikleri yapılmaktadır.

Şeyh-ül İmran şehriman tepesi
Şeyh-ül İmran ( Şehriman ) tepesi

Tarihi Mudurnu Evleri

Bolu’nun kentsel SİT alanı ilan edilen Mudurnu ilçesi, eski Türk evleri ile oldukça önemli bir yere sahip turistik açıdan. Sivil mimari özelliklerine bakıldığında Göynük Evleri’ne de benzetilen Mudurnu Evleri, Mudurnu’nun tarihini ve kültürünü en iyi şekilde yansıyor.

Mudurnu evleri
Mudurnu evleri
Mudurnu evleri
Mudurnu evleri
Mudurnu evleri Armutçular Konağı
Mudurnu evleri Armutçular Konağı

Mudurnu Şatoları Burj Al Babas

Özel bir firma tarafından yapılan Mudurnu Burj Al Babas şatoları ziyaretcilerin ilgisini hayli çekmekte. Mudurnu’ya gelen ziyaretciler Burj Al Babas şatolarını ziyaret ediyorlar.

Mudurnu Şatoları Burj Al Babas
Mudurnu Şatoları Burj Al Babas

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir