293 kez okundu

Bolu Valisi Aydın Baruş Taşkesti’yi Ziyaret Etti

Bolu Valisi Aydın Baruş, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Taşkesti Beldesine gitti. Taşkesti Belediyesini ziyaretinin ardından Sarot Captimal ve Sarot Termal Devre mülk inşaat alanlarını gezen Vali Baruş buradaki son durağında ise Sarot Kaplıca Birliği toplantısına katıldı.

Bolu Valisi Aydın Baruş, Taşkesti Beldesi’nde Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Belde Belediye Başkanı Saim Çevik ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından karşılandı. Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik’ten belediyenin çalışmaları ile ilgili bilgiler alan Vali Baruş, daha sonra inşaatı devam eden Sarot Captimal ve Sarot Termal Devre mülk inşaat alanlarını gezdi.

[post_ad]
Bu ziyaretlerin ardından Karamurat Köyü Alaçam Mahallesi’nde yaşayan ve geçtiğimiz günlerde doğum yaptıktan sonra hayatını kaybeden 27 yaşındaki Perihan Çağlar’ın ailesine taziye ziyaretine giden Bolu Valisi Aydın Baruş, Perihan Çağlar’ın eşi Yetiş Çağlar’a başsağlığı dileklerini iletti.

Aynı mahallede yaşayan vatandaşların evlerinde de inceleme yapan Vali Baruş, olumsuz koşullara sahip olan baraka tipindeki evlerin yerine Sosyal Yardım kapsamında daha iyi koşullara sahip konutlar yapılması için proje hazırlanması yönünde Kaymakam Yüksel’e talimat verdi.

Bolu Valisi Aydın Baruş daha sonra ise Sarot Kaplıca Birliği toplantısına başkanlık yaptı ve gündemde yer alan konuları birlik üyeleri ile görüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir