Bisikletle Dünya Turunda Taşkesti’den Geçtiler

Chriz ve Gab Göğüs kanserine dikkat çekmek için İngiltere’den; 7 kıta, 67 ülke, 100.000 km’lik bisiklet ile dünya turunda dün Taşkesti‘den geçtiler. Geceyi yol kenarındaki bir fındıklıkta kamp kurarak geçiren Chriz ve Gab; Göğüs kanserini önlemek ve dikkat çekmek için bisiklet ile yaptıkları dünya turunda bugün Göynük’e ulaştılar. 

D-140 karayolunu takip eden Chriz ve Gab yolda gördükleri kişiler ile hem sohbet ediyorlar hemde fotoğraf çekiyorlar. Karacasu köyü Sarot termal devremülkleri yanında bulunan Erdoğan Yakut’un gözleme evinde gözleme yiyerek mola veren Chriz ve Gab sosyal medya paylaşımlarında; ” Şu an Türkiye’nin dağlarından güneye doğru ilerliyoruz. Kuzeydeki yoğun trafikli yollardan uzaktayız. Burada geçtiğimiz köylerdeki harika insanlarla tanışıyoruz” ifadelerini kullandılar. Chris ve Gabriella’nın bisikletlerinde İngiltere, Türkiye ve kendilerine ait olan logo bayrakları dikkatimizi çekti.


Bisiklet ile 100.000 km Taşkesti

Chris ve Gab bisiklet ile dünya turundaki şimdiki hedefleri Ankara, Kapatokya ve Karadeniz sahilinden Gürcistan olduklarını bildirdiler.

Chris Ve Gabriella’nın Bisiklet ile Dünya Turu Hikayesi
2016 yılında Gabbriella’nın göğüs kanseri olmasıyla birlikte maşakatli tedavi süresi sonrasında Gabriella’nın göğüsleri alınmak zorunda kalınıyor. Bu zorlu tedavi sonrasında Chris ve Gabriella tüm dünyaya göğüs kanseri farkındalık projesi ile 7 kıta, 67 ülke, 100.000 km lik bisiklet turuna başlamışlar.

Taşkesti haber

internet siteleri; https://chrisandgabsworldcyclingtour.com/
instagram:  https://www.instagram.com/worldcycling2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir